Domů KONCERTY Koncerty MLADÁ BOLESLAV – MONTY

MLADÁ BOLESLAV – MONTY

Projekt UnderFolk pokračuje v dubnu koncertem tradičně v Mladé Boleslavi, netradičně však na novém místě, jímž je komunitní centrum Klementinka.

Svou energickou hudbou přijede 13. dubna místní posluchače zaujmout moravský písničkář Monty, jehož doplní humornými šansony místní písničkářka Saša Niklíčková.

Plnotučný folk. Tak pojmenoval Monty, vlastním jménem Jiří Motyčák, hudební žánr, jemuž se začal věnovat zhruba před třinácti lety, poté, co nabral zkušenosti působením ve folkových či rockových kapelách. Vystoupení originálního písničkáře jsou charakteristická výrazným hlasovým projevem a neotřelou, vycizelovanou hrou na kytaru. Během sólové dráhy vydal tři alba, Rybolof (2010) a Anomar (2012) a Aquarium (2021).

Tvorbu Saši Niklíčkové, písničkářky z Mladoboleslavska, označila kritika jako „šansony dojemné k uřehtání“. Námětem jejích písní jsou bujaré večírky v domově důchodců, nešikovně umístěná tetování a další, humorné i vážnější příběhy. Osobitá harmonikářka, textařka a v civilu též překladatelka byla na folkové scéně již opakovaně oceněna, naposledy Autorskou Portou 2021. Natočila dvě autorská CD: Kam nepřijde den (2014) a Zmačkaná žena (2020).

Koncert se koná v komunitním centru Klementinka ve čtvrtek 13. dubna od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.
Těšíme se na vás.
Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/1187684551917156/

 

Událost je ukončena.

Datum

13 Dub 2023
Expired!

Čas

7:00 pm - 10:00 pm

Více info

Číst více

Umístění

Komunitní centrum Klementinka
Třída Václava Klementa 601, Mladá Boleslav, Czech Republic
Kategorie
Číst více